2013-01-23 17:02:44• hírek • Szatmar.ro

Negyvennyolc pontos győzelem Marosvásárhelyen

fotó: Szatmár.ro archívum

A szombati, Kolozsvár elleni bajnoki győzelem (95-49) után újabb nagy arányú, több mint fölényes győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a román élvonalbeli bajnokság 18. fordulójában. Az áldozat ezúttal a Marosvásárhelyi Nova Vita volt, amely főleg a második félidőben bizonyult méltatlan ellenfélnek.

A hazaiak 4-2-re még vezettek , ám a szatmáriak eloszlattak minden kételyt a leendő győztes kilétét illetően: fordítottak és 18-10 arányban meg is nyerték az első tíz percet. A rövidke szünet után Dan Fleseriu elsősorban a cseréket küldte pályára, ám ők nem tudtak a kezdők szintjére emelkedni - olyannyira nem, hogy a játékrészt a hazaiak 19-18 arányban meg is nyerték.

A szünet után azonban már nem volt apelláta: a VSK egyszerűen eltiporta ellenfelét. Szegény marosvásárhelyiek az utolsó két negyedben összesen alig tudtak 13 pontocskát összedobni. Ezzel szemben a VSK ekkor 54 pontot szerzett, kialakítva a 90-42-es végeredményt.

A szerdai meccs remek felkészítő lehet a VSK számára a hétvégi bajnokira, amikor is szombaton 18.00 órai kezdettel a Gyulafehérvárt látja vendégül a Sportklub.