2008-12-21 15:37:08• hírek • Szatmár.ro

A bírók is besegítettek a VSK vereségébe

Befejezte az őszi idényt a Szatmárnémeti VSK élvonalbeli női kosárlabda együttese, amely miután pénteken az utolsó fordulóból előrehozott mérkőzésen 83:49 arányban nyert Bukarestben a Sportul Studentesc ellen, másnap Alexandrián vendégszerepelt.

A meccs esélyese egyértelműen a Teleorman volt, amely az eddigi 11 forduló során minden mérkőzését megnyerte, ennek ellenére most csak hathatós bírói segítséggel győzte le 11 ponttal a szatmáriakat.

Éles Péter menedzser beszámolója szerint őt nem is engedték leülni a kispadra, az ellenfél trénere többször is szidalmazta Dan Fleşeriu edzőt, aki aztán technikait kapott, akárcsak Graham. Az amerikai kosaras a negyedik negyedben végül ki is pontozódott. „Ilyen körülmények között esélyünk sem volt nyerni, bár mi sem játszottunk jól, de le a kalappal a lányok előtt, fantasztikusan küzdöttek" - mondta eléggé szomorúan a meccs után Éles.

A osztály, 12. forduló, szombat: Alexandriai Teleorman-Szatmárnémeti VSK 76:65 (20:18, 19:11, 21:11, 16:25). A szatmári pontszerzők: Graham 38, Drăgoescu 9, Czukor 7, Urse 6, Pricop 4, Nemeş 1. Játszott még: Pop. További eredmények:  Gyulafehérvári CSU LPS-Aradi BC ICIM 34:83, Kolozsvári U Trustul CRE-Craiovai CSM 81:55, Nagyváradi CSM-Rapid 71:74, Govorai CET-Bukaresti Olimpia 74:53, Iaşi-i CS Naţional-Târgoviştei BC MCM 41:96, Sportul Studenţesc-Sepsiszentgyörgyi LMK Sepsi BC 20:0 (a mérkőzést nem játszották le, mivel a vendégeknek nem volt felszerelésük, a csomagok elkallódtak az Alitalia járatán Olaszországból hazajövet).

A 13. forduló (kedd): Craiova-Nagyvárad, Rapid-Govora, Sepsiszentgyörgy-Gyulafehérvár, Arad-Kolozsvár, Târgovişte-Alexandria. A Sportul Studenţesc-Szatmárnémeti (49:83) és az Olimpia-Iaşi (70:58) mérkőzéseket már lejátszották.