2005-09-27 09:11:54• hírek • Szatmár.ro

A Vasasé a Magyar Kupa

Steinmetz Ádámék gigászi küzdelemben hódították el a vizilabda Magyar Kupát.

Óriási küzdelmet hozott tegnap a vizilabda Magyar Kupa döntője. A Komjádi uszodába már a mérkőzés előtt fél órával bezsúfolódott közel kézezer szurkoló, és várták a Vasas - Eger összecsapást.

A fiúk a medencében dolgoznak - fogalmazhatnánk meg akár így is azt a tényt, hogy a játékosok rászolgáltak a szurkolók biztatására. A nagy csata jellemzője, hogy az első két negyedben  folyamatosan egy, vagy két góllal haladt az ellenfele előtt az angyalföldi gárda, az Eger csak 19 perc eltelte után élvezhette először az előny ízét, 8-7-nél.

A mérkőzés vége is drámai volt: Vindisch 39 másodperccel a vége előtt lőtte be a győzelmet jelentő gólt. Végeredmény: Vasas - Eger 13-12 (4-3, 3-3, 2-3, 4-3).

A Vasas így a tizenhárom bajnoki cím mellé begyűjtötte a tizennegyedik kupagyőzelmét is.