2010-10-03 21:58:42• hírek • Szatmár.ro

A VSK második győzelme

Szombaton nyolc góllal győzött a Szatmárnémeti VSK csapata a Bukaresti VSK ellen.

Palkó János már hét közepén kijelentette: kötelező a győzelem a kézilabdázó fiúk számára, hiszen a Nemzeti Ligában újonc bukaresti gárda verhető csapat. Igy is lett: a VSK gond nélkül, sima meccsen hozta a kötelezőt, 39-27-re verte a vendégeket.

A szatmáriak lelkesedése már az első pillanatoktól nyilvánvaló: a 8-ik percben már 7-1 az állás. A vendégcsapat a huszadik perc táján megpróbál felzárkózni, de 11-10-es állás után többé nem sikerül egy gólra megközelítenie a szatmáriakat. A 47. percben már kilenc góllal vezet a VSK, a végére sikerül tartani a 8 pontot. Jó hír, hogy visszatért a sérüléssel bajlódó Teremi, aki bravúrok sorozatát mutatta be.

Szatmári gólszerzők: Oláh 10, Timofte 6, Vizsbovszkij 6, Szavics 5, Surducan 3, Savlovschi 3, Munea 2, Váradi 1, Liberţ 1.

Brassói Dinamo Municipal - Suceava-i Univ. Bucovina 27-33 (14-18), Kolozsvári Univ. Transilvania - Pandurii Tg. Jiu 35-22 (18-8), Székelyudvarhelyi HC - Nagyváradi VSK 35-24 (15-12), Nagybányai Minaur Stiinta - Bukaresti Steaua 27-27 (17-13), Temesvári Univ. Poli. Municipal - Konstancai HCM 28-30 (13-15), Bákói Stiinta Dedeman Resica-i UCM 29-32 (10-15)

A következő fordulóban a VSK-ra rendkívül nehéz találkozó vár, ugyanis a HCM Konstanca otthonába látogatnak a fiúk.

Kézilabda: nyert a VSK