2012-04-05 19:25:08• hírek • Szatmár.ro

Hajrá csajok! Győzelem Gyulafehérváron

Nagy lépés a legjobb négy közé jutás felé: az első meccsét megnyerte a VSK - idegenben!

Hatalmas küzdelmet hozott a rájátszás első összecsapása: a szatmáriak kétpontos győzelmet arattak a Gyulafehérvári CSU otthonában. A két csapat közötti kiegyenlített erőviszonyokat mutatja az is, hogy a VSK otthon kilenc ponttal nyert, a CSU pedig odahaza tíz ponttal verte a szatmáriakat.

A csütörtöki meccsen Fleseriu lányai szereztek először vezetést, a hazaiaknak csak négy perc elteltével sikerült a szatmáriak fölé kerekedniük. A hajrában viszont a szatmáriak szerepeltek jobban és két pont előnnyel zárták az első negyedet. A második negyedben szintén a VSK dominált, 19:31-re is vezettek, a negyed végére pedig 7 pontosra apadt a szatmári előny. A harmadik negyedben kicsit felzárkóztak a hazaiak, de igazi izgalmakat csak a negyedik negyed hozott. A vége előtt 40 másodperccel két pontra zárkóztak fel a gyulafehérváriak, de sikerült megtartani a kicsi, de biztos előnyt.

A párharc következő meccsét csütörtökön Szatmárnémetiben rendezik. Ha nyer a VSK, bejut a legjobb négy közé, ahol szinte 100 százalék, hogy az Arad lesz az ellenfél.

A osztály, rájátszás, 1. mérkőzés: Gyulafehérvári CSU-Szatmárnémeti VSK 60:62 (19:21, 9:14, 19:15, 17:12). A szatmári pontszerzők: Pop 20 pont (11 lepattanó, 4 gólpassz), Freeman 15 (15, 2), Părău 11 (0, 4), Whittington 10 (7, 3), Orosz 4 (1, 3), Mészáros Anita 2 (7, 4). Játszott még: Mehmedic (3, 1).