2008-10-05 18:25:55• hírek • Szatmár.ro

A VSK lányai megszorongatták a Tîrgoviştét

A női kosárlabda Román Kupa első fordulójának vasárnapi mérkőzéseivel megkezdődött a hazai kosáridény, és tétmeccsen bemutatkozott a Szatmárnémeti VSK együttese is.

A szatmáriak Nagyszebenben a bajnoki cím egyik esélyese, a Tîrgoviştei MCM ellen mérkőztek, és 14 pontos vereséget szenvedtek.

„A lányok nagyon szuperül játszottak, az ellenfélnél hét idegenlégiós is szerepelt, az MCM az Európa Kupa csoportkörébe is bejutott, úgyhogy ők voltak a toronymagas esélyesek” – jegyezte meg Éles Péter menedzser, aki hozzátette, hogy a 28. percben még csak három pont volt a Tîrgovişte előnye (43:40).

A VSK-nál sérülés miatt nem szerepelhetett a center Monica Urse. A szatmári együttes szombaton debütál az élvonalban, ekkor Gyulafehérvárra látogat.

Román Kupa, 1. forduló: Tîrgoviştei MCM–Szatmárnémeti VSK 70:54 (20:11, 13:10, 20:21, 17:12). A szatmári pontszerzők: Czukor 18, Graham 16, Pricop 11, Pop 4, Drăgoescu 3, Mészáros 2. Játszott még Nemeş.