2014-10-06 09:39:20• hírek • Szatmár.ro

VSK: súlyos vereséget szenvedtek a kosaras lányok

Harmincegy pontos vereséget szenvedett Galacon a szatmári női kosárlabdacsapat.

A galaci kosaras lányok az idénybeli első győzelmüket szerezték meg a hétvégén: 80-49 arányban verték a szatmári alakulatot. Pedig az első félidő láttán nem volt egyértelmű, melyik csapat a jobb: az első játékrész 16:16-os eredménnyel zárult, a második tíz percet is csak 14:13-ra tudta megnyerni a házigazda.

A harmadik negyedtől kezdődően azonban a galaciak vették át az irányítást: ekkor a szatmáriaknak semmi nem jött össze, ezt a játékrészt 26:5 arányban nyerték a házigazdák, ezzel pedig gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A VSK csapatának tagjai összeomlottak, a negyedik negyedben pedig már nem tudtak még szépíteni sem - ekkor 24:15 lett a játékrész vége.

A szatmári alakulat legeredményesebb játékosai Orosz Andrea (14 pont), Marija Radovic (10 pont) és Toccara Ross (8 pont) voltak.

Az élvonalbeli női kosárlabdabajnokság következő fordulójában a Szatmárnémeti VSK csapata Brassóban, a CSU Olimpia otthonában játszik. Ezt az összecsapást kedden, október 7-én rendezik meg.