2013-05-31 13:53:10• hírek • Szatmár.ro

A Szatmárnémeti Városnapok teljes programja

Május 31-én, péntek délután 16.00 órakor kezdődik és június 2-án, vasárnap éjfélben ér véget a XVII. Szatmárnémeti Városnapok programja.

Annak érdekében, hogy a szórakozni akarók ideális körülmények között, zavartalanul élvezhessék a rendkívül sokrétű (ám etnikailag némileg egyszínű) műsort, a polgármesteri hivatal úgy döntött: péntek hajnali 05.00 órától hétfő hajnali 6.00 óráig  kizárja a közúti forgalmat Szatmárnémeti régi központjából: a Szabadság-tér körüli körforgalomból, a Kazinczy, az Eötvös és a Pastravului utcákról. Ezzel együtt a Városnapok idején mindenki ingyen parkolhat a fizetős parkolókban is.

Az eseménysorozat biztonsága érdekében 117 rendőr és 150 csendőr vigyáz majd a biztonságra és a rendre.

A Városnapok magyar nyelvű sztárfellépője Caramel lesz, aki vasárnap 17.00 órától lép színpadra.  A hétvége teljes és részletes programját az alábbiakban találod meg!

A XVII. Szatmárnémeti Városnapok teljes programja
Május 31., péntek:

16.00 - Rap előadás Maxilimian Munteanuval - koncert és hip-hop tánc Vlady & Still-el
helyszín: Október 25 tér, színpad
16.30 - Folk zene helyi fellépőkkel: Grupul Inedit, George Negrea, Punctul Următor, Gabriella Székely, Tavi Bud
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.30 - a „Dans Club ‘92" táncbemutatója
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.45 - Surányi Botond popkoncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.00 - Pinocchio álma - pantomim-előadás, előadó - Arttis társulat
helyszín: Coposu sétány
18.20 - Petrica Muresan és zenekara - népzene
19.00 - a XVII. Szatmárnémeti Városnapok hivatalos megnyitója, a Stigma együttes elénekeli Szatmárnémeti himnuszát
helyszín: Október 25 tér, színpad
19.20 - Stigma koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.30 - Sylvie koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.10 - : Crazy Dancers és Passion 4 Salsa táncbemutatója
helyszín: a Szakszervezetek Művelődési Háza előtti tér
21.30 - Corina koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.20 - DJ-parádé - fellépők: : DJ Soso, DJ Cataboy, DJ Leviciusz, DJ Pepe, DJ Gabi
helyszín: Október 25 tér, színpad


Június 1., szombat:
10.00 - Gyerekek parádéja: a 10-es számú Általános Iskola mazsorettjei és a mezőfényi fúvószenekara felvonulása elindul a Székesegyház elől, megkerüli a Szabadságteret, a Coposu-sétányon keresztül pedig az Október 25 térre ér
10.00 - Melania anyó színházi bemutatója
helyszín: az Északi Színház előtere
10.30 - Szatmárnémeti iskolák és óvodák bemutatkozása
helyszín: Október 25 tér, színpad
11.00 - Gyerekjátékok
az Inedit csoport és a Művészeti Iskola diákjainak bemutatója; Mesevilág bohócokkal; gyerektánc a Passion 4 Salsa jóvoltából
helyszín: Október 25 tér, színpad
11.00 - „20.000 mérfölddel a tengerszint alatt" - a nagyváradi Arcadia társulat előadása gyerekeknek
helyszín: Északi Színház
13.00 - Hasbeszélő bemutató
helyszín: Északi Színház előtere
13.00 a X. Kézművesek Vásárának hivatalos megnyitója
fellép a Codrisorul együttes
helyszín: Coposu-sétány
18.00 - Dots instrumentális koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.30 - Szépségkirálynő-választás - közben fellép Tudor Todut és divatbemutatót tart a i Gaby's Modells
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.30 - Puya koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.30 - DJ Project koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.15 - Stefan Banica koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
23.50 - a polgármester kisorsolja a tombola fődíját, egy Dacia Logant
helyszín: Október 25 tér, színpad
24.00 - Tűzijáték

Május 2., vasárnap
15.00 - Trandafirii Negri és Horatiu Cadar
népzenei előadás
helyszín: Október 25 tér, színpad
16.10 - Daggu Project koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.00 - Caramel koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
17.50 - a Black & White Angels csoport hip hop táncbemutatója
helyszín: a Szakszervezetek Művelődési Házának előtere
18.00 - Crina Zvoboda hasbeszélő produkciója
helyszín: Október 25 tér, színpad
18.40 - Florin Micaş, Park Folk Grup és Black River Blues Band koncertek
helyszín: Október 25 tér, színpad
19.20 - XXL koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
20.10 - 4ever koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.00 - a Sport4You extrémsport-bemutatója
helyszín: Október 25 tér, színpad
21.15 - Alex Velea koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad
22.00 - HiQ koncert
helyszín: Október 25 tér, színpad

Párhuzamos programok:

14.00 - Folkfesztivál:
Nicolae Furdui Iancu és a „Crai Nou" zenekat Gyulafehérvárról; Cristian Pomohaci; Petreuş testvérek; Nicolae Mureşan; Maria Petca Poptean és a Măgura Néptáncegyüttes; Maria Tripon és a Sânzienele Néptáncegyüttes; Leontina Dorca; Maria Carmen Sas; Dana Maria Huja; Alina Şichet Pop és a Cununiţa Néptáncegyüttes"; Cununiţa Năzdrăvană; Malvina Madar Iederan és a „Dănţăuşii" együttes; a túrterebestelepi Ciobănaşul együttes; a Német Demokrata Fórum és a majtényi csoport német és magyar előadása
helyszín: Dana hotel rendezvénysátra, Károlyi út 128
Május 31., péntek, 18.00 - Ökonomikus kórusfesztivál
helyszín a Decebal utca 1. szám alatti zsinagóga
19.00 - a Dinu Lipatti Filharmónia Vivaldi-koncertje
helyszín: Adormirea Maicii Domnului ortodox katedrális
Péntek, szombat - birkózóbajnokság - Kossuth-kert
Vasárnap: 15.00 óra - Erősember-verseny
helyszín: Székesegyház előtti tér

Péntek, szombat, vasárnap: Szatmárnémeti régen és ma - e Gheorghe Iancu és Foto Sourir fotókiállítása
helyszín: a Polgármesteri Hivatal kiállítóterme

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: