2011-06-20 14:53:19• hírek • Kocsis Zoltán

A Sturmmal játszik a Vidi, örmény ellenféllel a Fradi

Alig néhány hete ért véget a labdarúgó bajnoki idén Európa nyugati részén (keleten és északon sok helyütt tavasz-ősz rendszerben zajlanak a pontvadászatok) lévő országok legtöbbjében, az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) máris kisorsolta a nemzetközi kupaszezon következő idényének első két selejtezőkörét.

A Nyonban megtartott sorsoláson az első körben három magyar csapat volt érdekelt: a Bajnokok Ligájában a Videoton, az Európa-ligában pedig a Ferencváros és a Paks. Hármójuk közül a Videoton mondhatja magát a legpechesebbnek. A székesfehérváriak kaphatták volna a litván Ekranast vagy a grúz Zesztofanit, helyettük azonban az osztrák Sturm Grazcal, a magyar válogatott Szabics Imre csapatával kénytelenek összecsapni.

A legszerencsésebb magyar csapatnak a Paks bizonyult, hisz az atomvárosiak az andorrai bajnokság negyedikje, az UE Santa Coloma révén az egyik lehető legkönnyebb ellenfelet kapták. A Ferencváros olyan nagyon szintén nem panaszkodhat, az örmény bronzérmes Ulisses csapatánál nehezebb ellenfél lehetett volna az albán Flamurtari vagy a kazah Irtis Pavlodar.

A második körben csatlakozott a magyar kupagyőztes Kecskemét és a román Gaz Metan Medgyes is. Itt leginkább utóbbi és a Ferencváros lehet elégedettebb. Az erdélyi csapat ugyanis a finn bronzérmes Kuopionnal mérheti össze tudását, míg a „zöld sasok" a norvég Aalesund és a walesi Heath párosítás továbbjutójával. A Paks a norvég ezüstérmes Tromsövel vagy a lett Daugavával csaphat majd össze, míg a Kecskemétnek a kazah Aktobe jutott osztályrészül.

A BL-selejtező párosítása:
1. forduló (június 28/29. és július 5/6.):

Tre Fiori (San Marinó-i)-Valletta (máltai)
Santa Coloma (andorrai)-Dudelange (luxemburgi)
2. forduló (július 12/13. és július 19/20.):
Sturm Graz (osztrák)-VIDEOTON
Maccabi Haifa (izraeli)-Borac Banja Luka (bosnyák)
Mogren (montenegrói)-Liteksz Lovecs (bolgár)
Maribor (szlovén) - Santa Coloma/Dudelange
Skenderbeu (albán)-APOEL (ciprusi)
Slovan Bratislava (szlovák)-Tobol (kazah)
Zestafoni (grúz)-Dacia Chisinau (moldovai)
Dinamo Zagreb (horvát)-Neftcsi (azeri)
Pjunik (örmény)-Viktoria Plzen (cseh)
Partizan Beograd (szerb)-Skendija (macedón)
Tre Fiori/Valletta - Ekranas (litván)
Malmö (svéd)-Torshavn (feröer-szigetek)
Shamrock Rovers (ír)-Flora Tallinn (észt)
Rosenborg (norvég)-Breidablik (izland)
HJK Helsinki (finn)-Bangor City (walesi)
Skonto Riga (lett)-Wisla Krakow (lengyel)
Linfield (északír)-BATE Boriszov (fehérorosz)

EL-selejtező párosítása:
1. forduló: június 30.-július 7.

KR (izlandi)-ÍF (feröeri)
Daugava (lett)-Tromsö (norvég)
Elfsborg (svéd)-Fola (luxemburgi)
TNS (walesi)-Cliftonville (északír)
Honka (finn)-Kalju (észt)
Fulham (angol)-NSÍ (feröeri)
ÍBV (izlandi)-St. Patrick's (ír)
Häcken (svéd)-Käerjéng (luxemburgi)
Aalesund (norvég)-Heath (walesi)
Renova (macedón)-Glentoran (északír)
Koper (szlovén)-Sahtar Karagandi (kazah)
Banga (litván)-Qarabag (azeri)
Paks (magyar)-UE Santa Coloma (andorrai)
Rabotnicski (macedón)-Trans (észt)
Rad (szerb)-Tre Penne (San Marinó-i)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Flamurtari (albán)
Ulisses (örmény)-Ferencváros (magyar)
Jagiellonia (lengyel)-Irtis Pavlodar (kazah)
FK Minszk (fehérorosz)-AZAL Baki (azeri)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Milsami Orhei (moldovai)
Varazdin (horvát)-Lusitanos (andorrai)
Bananc (örmény)-Rusztavi (grúz)
Birkirkara (máltai)-Vllaznia (albán)
Siroki Brijeg (bosznia-hercegovinai)-Olimpija Ljubljana (szlovén)
Spartak Trnava (szlovák)-Zeta (montenegrói)

2. forduló: július 14-21.
Bananc (örmény)/Rusztavi (grúz)–Jagiellonia (lengyel)/Irtis (kazah)
Suduva (litván)–Elfsborg (svéd)/Fola (luxemburgi)
Metalurg Szkopje (macedón)–Lokomotiv Szófia (bolgár)
Sant Julia (andorrai)–Bnei Jehuda (izraeli)
Zeljeznicar (bosznia-hercegovinai)–Sheriff (moldovai)
KuPS (finn)–Gaz Metan (román)
FK Minszk (fehérorosz)/AZAL Baki (azeri)–Gaziantepspor (török)
Iskra-Stal (moldovai)–Varazdin (horvát)/Lusitanos (andorrai)
Tauras (litván)–ADO Den Haag (holland)
Renova (macedón)/Glentoran (északír)–Vorszkla (ukrán)
Juvenes/Dogana (San Marinó-i)–Rabotnicski (macedón)/Trans (észt)
Örebro (svéd)–Sarajevo (bosznia-hercegovinai)
Crusaders (északír)–Fulham (angol)/NSÍ (feröeri)
Llanelli (walesi)–Dinamo Tbiliszi (grúz)/Milsami Orhei (moldovai)
Floriana (máltai)–AEK Larnaca (ciprusi)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)–Ventspils (lett)
Buducsnoszt (montenegrói)/Flamurtari (albán)–Jablonec (cseh)
KR (izlandi)/ÍF (feröeri)–Zilina (szlovák)
Mika (örmény)–Valerenga (norvég)
Siroki Brijeg (bosznia-hercegovinai)/Olimpija Ljubljana (szlovén)–Bohemians (ír)
Domzale (szlovén)–RNK Split (horvát)
Differdange (luxemburgi)–Levadia (észt)
KF Tirana (albán)–Spartak Trnava (szlovák)/Zeta (montenegrói)
FTC (magyar)/Ulisses (örmény)–Aalesund (norvég)/Neath (walesi)
Liepajas (lett)–Salzburg (osztrák)
Rad (szerb)/Tre Penne (San Marinó-i)–Olympiakosz Volosz (görög)
TNS (walesi)/Cliftonville (északír)–Midtjylland (dán)
Kecskemét (magyar)–Aktobe (kazah)
Häcken (svéd)/Käerjéng (luxemburgi)–Honka (finn)/Kalju (észt)
Gagra (grúz)–Anorthoszisz (ciprusi)
Vaduz (liechtensteini)–Vojvodina (szerb)
Rudar (montenegrói)–Austria Wien (osztrák)
Slask (lengyel)–Dundee Utd. (skót)
Koper (szlovén)/S. Karagandi (kazah)–ÍBV (izlandi)/St. Patrick's (ír)
EB/Streymur (feröeri)–Banga (litván)/Qarabag (azeri)
FH (izlandi)–Nacional (portugál)
Paks (magyar)/UE Santa Colomá (andorrai)–Tromsö (norvég)/Daugava (lett)
TPS (finn)–Westerlo (belga)
Khazar (azeri)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli)
Birkirkara (máltai)/Vllaznia (albán)–Thun (svájci)

 

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# koronavírus # vírusstatisztika # baleset # helyhatósági2020 # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: