2007-12-17 10:50:58• hírek • Szatmar.ro

A Milan nyerte a klubvilágbajnokságot

ac_milanAz AC Milan könnyedén győzte le a Boca Juniorst a klubvilágbajnokság döntőjében.
A BL-címvédő a vártnál könnyebben, négy gólt szerezve győzte le a Boca Juniorst a klubvilágbajnokság tokiói döntőjében.

A találkozó igazán csak az első félidőben volt izgalmas: a Milan a 21. percben Inzaghi révén megszerezte a vezetést, két perccel később azonban Palacio találatával már 1-1 volt az állás. A szünetig már nem változott az állás, fordulás után azonban megtáltosodott a Milan, és negyedóra alatt eldöntötte a mérkőzést.

Az 50. percben az előrehúzódó Nesta talált a Boca kapujába, majd a friss aranylabdás Kaká koronázta meg remek idei évét egy találattal. Inzaghi a 70. percben már négyre növelte csapata góljainak számát, ezzel végleg eldőlt a meccs. A Bocának már úgy sem volt esélye az egyenlítésre, hogy a 77. percben Kaladzét kiállította a játékvezető. A hajrában Ambrosini öngóljával még feljebb zárkózott az argentin gárda (ezt követően Ledesmát is kiállította a bíró), de újabb találat már nem született, a Milan megérdemelten nyerte a mérkőzést, és nyerte el a klubvilágbajnoknak járó trófeát.