2011-12-11 17:36:10• hírek • Kocsis Zoltán

Az Emil Gill Style magabiztosan nyerte a Partium kupát

Az Emil Gill Style csapata nyerte vasárnap a I. Partiumi MIK Focikupa elnevezésű amatőr teremlabdarúgó bajnokságot, miután a döntőben 4-2-re fölülmúlta a Safarit.

A Traian Vuia iskola tornatermében megrendezett tornán összesen tizenkét csapat vett részt. A mezőny színességét remekül példázza, hogy a szatmári gárdák mellett Székelyföldről Debrecenből és Csengerből érkezett csapatok is összecsaptak a két napos bajnokságon. A szabályok értelmében a három darab négyes csoportból az első két helyezett valamint a két legjobb harmadik jutott a negyeddöntőkbe. Ebben a szakaszban nem is történt meglepetés, az esélyesnek tartott csapatok kvalifikálták magukat.

A legjobb nyolc között aztán gyorsan kiesett a címvédő Zöld Trabant. A kupa egyik legváltozatosabb meccsén a Safari 2-0-ra és 3-1-is vezetett, a vége mégis 3-3 lett. A büntetőket a Safari rúgta jobban, amely csapat az elődöntőben a végső győzelemre is esélyesnek tartott Koppányt is legyőzte 3-1-re.

A másik ágon az Emil Gill Style valóságosan menetelt. A piros mezesek az elődöntőben is 8-1re verték a Poszetet. Az Emil Gill Style a fináléban sem kegyelmezett, 4-2-re múlta fölül a Safarit. Végső győzelmük nem nevezhető érdemtelennek, lévén, hogy a torna során hat meccsen 39 gólt rúgtak és csak hatot kaptak. Fölényük az egyéni díjak terén is kirajzolódik, mivel Petyke Edgár és Iuhas Cosmin személyében a legjobb kapust és a legjobb mezőnyjátékost is a soraik között tudhatták.