2016-03-18 03:40:33• hírek • Hirado.hu

A Liverpool és a Bilbao nyerte a testvérharcot

A várakozásoknak megfelelően három spanyol csapat is bejutott az Európa Liga negyeddöntőjébe, miután a címvédő Sevilla a svájci Baselt, a Villarrel a német Leverkusent, az Athletic Bilbao pedig a szintén spanyol Valenciát búcsúztatta. Az est másik testvérharcát a Liverpool nyerte.

A Pool a hazai 2-0-s győzelem után idegenben 1-1-et játszott a Manchester Uniteddel, így bejutott az Európa Liga negyeddöntőjébe. A szintén angol Tottenham odahaza is kikapott a Dortmundtól, míg a török Fenerbahce három piros lap miatt nyolc játékossal fejezte be portugáliai mérkőzését - és EL-szereplését is, miután négy gólt kaptak a Bragától.

Az est meglepetése Rómában született, ahol a Lazio az idegenbeli 1-1 után 3-0-ra kikapott a Sparta Prágától. A csehek már a szünet előtt eldöntötték a továbbjutást. Szintén ott van a legjobb nyolc között Mircea Lucescu csapata, a Sahtar Donyeck is, miután Brüsszelben is legyőzték az Anderlechtet.

A negyeddöntők párosítását pénteken sorsolják ki.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók (összesített eredmény):
Anderlecht -Sahtar Donyeck 0-1
gól: Da Silva (93.)
Továbbjutott: a Sahtar Donyeck, 4-1-es összesítéssel.

Braga -Fenerbahce 4-1 (1-1)
g: Hassan (11.), Josue (67. - büntetőből), Stojilkovic (74.), Silva (83.), ill. Potuk (45.)
Továbbjutott: a Braga, 4-2-es összesítéssel.

Manchester United -FC Liverpool 1-1 (1-1)
g: Martial (31. - 11-esből), ill. Coutinho (45.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3-1-es összesítéssel.

Sevilla -Basel 3-0 (3-0)