2012-12-12 13:52:18• hírek • Szatmar.ro

A Corinthians a Klubvilágbajnokság első döntőse

Elsőként a brazil Corinthians jutott be a Japánban zajló labdarúgó Klubvilágbajnokság döntőjébe, miután az elődöntőben 1-0 arányban fölülmúlta Afrika egyiptomi bajnokát, az Al-Ahly-t. A találkozó egyetlen gólját a korábban a Bayern Münchenben és a Hamburgban is megfordult Paolo Guerrero szerezte, aki a 30. percben Douglas beadását fejelte kapuba.

Szerdán az ötödik helyért is összecsaptak a csapatok, itt egy gólgazdag meccsen a házigazda Sanfrecce Hirosima 3-2-re legyőzte a dél-koreai Ulszan Hyundai-t. A vezetést Hiroki Mizumoto öngóljával az Ulszan szerezte meg, ám a Hirosima Satoru Jamagasi góljával és Hisato Sato duplájával fordítani tudott. Young Lee a hosszabbítás pillanataiban csökkentette egy gólra csapata hátrányát.