2005-08-08 09:52:31• hírek • Szatmár.ro

A Chelsea volt a jobb

20050808g1.1.jpgDrogba két góljának köszönhetően a Chelsea nyerte az angol Szuperkupát.

Igazi futballcsemegét hozott tegnap az angol Szuperkupa döntője. A Chelsea - Arsenal összecsapásra 58.500 néző látogatott ki a walesi fővárosba, Cardiffba.

Bár a Milánban második virágkorát élt argentin Crespo visszeszerzését követően az sem volt biztos, hogy egyáltalán szóhoz jut-e, Mourinho mester a kezdőcsapatba jelölte Didier Drogbát, aki meghálálta a bizalmat, és nagyszerű játékkal rukkolt elő. Az elefántcsontparti már a 8. percben vezetéshez juttatta a Chelsea-t, majd a második félidő elején tovább növelte a Morinho-csapat előnyét. S dacára annak, hogy egy védelmi megingás után az ágyúsok szépítettek, a mérkőzés végkimenetelét ez már nem befolyásolta: Chelsea - Arsenal 2-1 (1-0). Gól: Drogba 2, ill. Fabregas.