2020-03-01 14:40:58• hírek • Szatmár.ro

75:58-ra verte a VSK a Brassót

Megnyerte a szombati bajnoki meccsét a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata - a Brassói Olimpiát győzték le.

Csúnya vereségbe futott bele január végén a VSK: a Brassói Olimpia otthonában vesztették el a mérkőzést, amelynek a favoritjai egyébként a szatmáriak voltak. Így már a szépítés miatt is fontos volt, hogy a VSK kosarasai megnyerjék a szombati találkozót.

A szatmári lányok jól kezdtek, 26:13-ra és 20:11-re nyerték meg az első két negyedet. A szünet után azonban magára talált az ellenfél, egy ponton múlt, hogy a harmadik negyedben nem dobták meg az első két negyedben szerzett pontok összegét. Így 12:23-ra nyerték a harmadik negyedet, kicsit ráijesztve a házigazdákra, de a negyedik negyedben Mauro Procaccini lányai magukhoz tértek és 17:11-re nyertek. Összesítettben 75:58 lett az eredmény.

A házigazdák legjobbja Bernice Mosby volt, 20 ponttal. Lepattanóban (8) és gólpasszban (7) is Maja Miljkovocs lett a legeredményesebb.