2018-01-17 07:07:07• hírek • Szatmár.ro

43 fokos hőségben versenyzett kedden Gyenes Emánuel

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője újabb helyeket lépett előre az összetett pontlistán.

Rekkenő hőségben haladt a Dakar-mezőny kedden a világ legnehezebb raliversenyének tízedik versenynapján. Az összekötőszakasz 424, a mért szakasz pedig 373 kilométer volt. A terep pedig nehéz, de ezt már megszokhattuk, most azonban a navigációra is fokozottan kellett figyelni, hiszen ebből a szempontból sem volt egyszerű a mért szakasz.

Gyenes Emánuel a versenynapot a 30. helyen zárta, 6 óra 7 perc és 8 másodperces idővel. A futamgyőztem a 2017-ben Dakar-ezüstérmes osztrák Matthias Walkner lett, aki ezzel átvette a vezetést az összetett pontlistán.

A szatmári Dakar-hős összetettben két helyet lépett előre, a 27-ről a 25. helyre.

Érdekesség, hogy a 10. etapban kénytelen volt feladni a versenyt a francia motoros, Adrien van Beveren is, aki számára igen jól indult az idai Dakar, futamgyőzelmet is ünnepelhetett és az összetett ranglistát is vezette. Kedden a versenyt elhagyó öt motoros között van a magyar színekben induló Dési János is.