2014-01-09 20:05:03• hírek • Szatmár.ro

31 pontos vereség Alexandrián

A csütörtök délután elszenvedett nagy arányú vereséggel gyakorlatilag eldőlt a párharc.

Nem a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata volt a favoritja a Román Kupa negyeddöntőjének csütörtöki meccsén, de azért 31 pontos vereségre senki nem számított.

Az elején pedig 3:7-re vezetett is a VSK, aztán a szatmári lányok lefagytak. Kilenc pontot dobtak a házigazdák, de ekkor még fel tudott állni a padlóról a szatmária alakulat. Olyannyira, hogy újra előnyhöz is jutottak, öt ponttal is vezettek (15:20), a negyedet is megnyerték.

A második negyed rosszul indult: az Alexandria átvette a vezetést, a különbség egy adott pillanatban 9 pont is volt. A játékrész viszont csak négy pontos hazai előnnyel zárult. A folytatásban viszont nagyot nőtt a hazai csapat előnye, 47:37 után kevéssel már 17 ponttal vezetett az Alexandria. A VSK összeomlott, a negyedik negyedben a házigazdák egy 13 pontos sorozatot produkáltak, ezzel 30 pontos lett a hazai előny. Apasztani az ellenfél előnyét némileg lehetett, de a végére 31 ponttal nyert az Alexandria.

Román Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés:
Alexandriai CSBT - Szatmárnémeti VSK 82:51 (19:22, 19:12, 20:7, 24:10). A szatmári pontszerzők: Orosz 17, Jones 9, Wampler 8, Tarta-Laza 6, Ivan 6, Adi 5.
Játszottak még: Voica, Cutas, Moldoveanu.