2013-03-05 17:20:15• hírek • Póti Orsolya

24 diák képviseli megyénket az országos műszaki tantárgyversenyeken

Szatmár megyében is megrendezésre kerültek a műszaki tantárgyversenyek írásbeli és gyakorlati próbái február 23-án, illetve február 25-27. között. A versenyek országos döntőjére 24 diák jutott tovább megyénkből.

Február 23-án került megrendezésre a műszaki tantárgyversenyek megyei szakaszának írásbeli próbája és február 25-27. között szervezték meg a gyakorlati próbákat.

A szakközépiskolákban tanulók összesen 14 különféle műszaki tantárgyból mérhették össze ügyességüket, többek között építkezés, élelmiszeripari és textilipari ismeretekből, kereskedelemből és közgazdaságból, turizmusból, környezetvédelemből, a gimnazisták pedig műszaki ismeretekből, ismertebb nevén technológiából.

A gyakorlati próbákon azok a diákok vehettek részt, akik legalább 50 pontot szereztek a verseny írásbeli részén. A versenyek országos szintű döntőjén összesen 24 diák képviseli Szatmár megyét - derül ki a Szatmár Megyei Tanfelügyelőség közleményéből.

A továbbjutók névsora tantárgyak szerint:

Mechanika: Filomon Sorin és Nichita Gabriel, az Unio Műszaki Líceum tanulói;
Építkezés és berendezések: Silaghi Laurentiu, a Nagykárolyi Simion Barnutiu Műszkai Líceum diákja és Zele Mihai a Traian Vuia Műszaki Líceum diákja;
Elektronika és telekommunikáció: Malancas Alin és Crisan Bogdan, a Ion I. C. Bratianu Műszaki Kollégium diákjai
Textilipar és bőrszabászat: Kovacs Mihai és Fekete Camelia, az Elisa Zamfirescu Műszaki Kollégium diákjai;
Fafeldogozás: Horvát Tímea, a Constantin Brancusi Műszaki Líceum diákja és Bretan Cristian, az alsó-szopori Petru Cupcea Műszaki Líceum diákja;
Közigazgatás és kereskedelem: Lohan Alina, az avasfelsőfalui Ionita G. Andron Líceum diákja és Ciachi Florentina, a Gheorghe Dragos Közgazdasági Líceum tanulója;
Turizmus: Milea Nicolae, a Gheorghe Dragos Közgazdasági Líceum tanulója;
Mezőgazdaság - növénytermesztés: Sovari Sabin, a nagykárolyi Simion Barnutiu Műszaki Líceum diákja;
Mezőgazdaság - állattenyésztés: Bálint Zsolt, a nagykárolyi Simion Barnutiu Műszaki Líceum diákja;
Környezetvédelem: Radulescu Arian, az avasfelsőfalui Ionita G. Andron Líceum diákja és Rus Larisa, az Emil Palade Élelmiszer ipari Líceum tanulója;
Élelmiszeripar - az élelmiszerek ellenőrzése: Forgaciu Vagner Bernadette, az Emil Palade Élelmiszer ipari Líceum tanulója és Topan Catalina, az Emil Palade Élelmiszer ipari Líceum tanulója;
Élelmiszeripar - élelmiszer feldolgozás: Domuti Madalina és Guzlay Anetta, az Emil Palade Élelmiszeripari Líceum tanulói;
Technológia: Zelic Octavia, Ardelean Paula, Cardos Andrea és Sabau Darius általános iskolás diákok.

Kapcsolódó hírek:
Legfrissebb apróhirdetések:
További friss hírek:
# koronavírus # baleset # helyhatósági2020 # hétvégiinterjú # körgyűrű
Kiemelt hírek:
Valutaváltó:


Promó: