2013-02-04 17:59:10• hírek • Szatmar.ro

21 pontos VSK-siker a pontszegény meccsen

fotó: Szatmár.ro archívum

A szombaton Bukarestben aratott győzelem (84-59 a Sport ellen) után a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata hétfőn Craiováról is elhozta a két pontot. Az oltyán fővárosban viszont jóval kevesebb kosarat láthattak a nézők - más kérdés, hogy ez legkevésbé a VSK-n múlott, amely így is 68-47-re nyert.

Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, a két gárda fej-fej mellett haladt, hol egyik, hol másik vezetett. A játékrészt azonban Drye kosarának köszönhetően a VSK nyerte egyetlen ponttal 16-15-re. A rövidke szünet után a szatmáriak egy 15-0-ás sorozattal rukkoltak elő, amivel meg is alapozták papírforma-győzelmüket.

Az első félidőben megszerzett 35-24-es előnyüket az ismét szorosra sikeredett harmadik negyedben további két ponttal toldották meg. A negyedik játékrész ismét simább volt, ezt a VSK 19-11-re, a meccset pedig 68-47-re nyerte.

A mérkőzés statisztikáit elemezgetve kiderül, hogy a Craiova jobb százalékkal dobta a hármasokat (38% illetve 19%), a palánk alatt viszont a szatmáriak védekező és támadójátéka is jobban működött: a vendégeknek alig 19%-os dobáspontosságot engedélyeztek, ők maguk viszont 44%-os pontossággal fejezték be akcióikat.

A szerdai hétközi fordulóban a VSK nem lép pályára, mivel ellenfele, a Targoviste az Euroligában érdekelt, a mérkőzést pedig március 19-re halasztották. Orosz Andreáék legközelebb február 16-án Aradon meccselnek.