Mit keressünk?

Selectați limba de afișare

172 hektárnyi aljnövényzet égett le. Szigorúan tilos a tűzgyújtás!

Ilonczai Gyöngyi
Szatmár.ro
Szeptember. 04. 2024. Szerda 09:03
172 hektárnyi aljnövényzet égett le. Szigorúan tilos a tűzgyújtás!
Illusztráció, korábbi tűzesetnél készült fotó/ Forrás: Szatmár.ro archív

Augusztus eleje óta, egészen szeptember első napjaikig Szatmár megye területén 24 száraz aljnövényzetet érintő tűzeset történt, melyeknél a Szatmár Megyei Szamos Katasztrófavédelmi Felügyelőség bevetési egységei, valamint a önkéntes tűzoltó avatkoztak be.

 

Az augusztus hónapban, és szeptember első napjaiban történt száraz aljnövényzetet érintő tarlótüzek nem kevesebb mint 172 hektárt érintettek.

 

Szeptember 2-án is riasztották a szatmári tűzoltóság embereit, mivel újabb tarlótűz keletkezett Érkőrösnél, amely körülbelül 1 hektárnyi területet érintett. A beavatkozás során két vízzel és habbal oltó tűzoltóautó, tíz hivatásos, valamint a kolcsi önkormányzat önkéntes tűzoltói vettek részt.

 

Nehezítette az oltást, hogy a tűz által érintett területet nagyon nehézkesen sikerült megközelíteniük.

 

Szerencsére a tüzet sikerült lokalizálni, körülhatárolni és eloltani, mielőtt átterjedt volna a közeli gabonaföldekre.

 

A katasztrófavédelmi felügyelőség tájékoztatásában nyomatékosan kihangsúlyozta, hogy szigorúan tilos a száraz növényzet és a növényi hulladék égetése.

 

Ezenkívül nem szabad elfelejteni, hogy ezek az ellenőrizetlen égetések közlekedési balesetek okai is lehetnek, amelyek emberéleteket követelhetnek, mivel a közutakon a nagy mennyiségű füst csökkenti a látótávolságot.

 

Nem elhanyagolható az a tény sem, hogy a hivatásos és önkéntes beavatkozó személyzet, ameddig ezeket a területeket oltja, addig más vészhelyzethez nem tud kimenni, ahol esetleg embereélet is veszélyben foroghat.

 

Az égési esetek számának és az ebből eredő károk csökkentése érdekében, valamint a természetes és jogi személyek kötelezettségeinek be nem tartása esetén bírságok is kiszabhatóak.

 

Emellett a szatmári katasztrófavédelmi felügyelőség munkatársai megelőzési és tájékoztatási kampányt szerveznek a közeljövőben. Ezeket az akciókat a felügyelőség megelőzési ellenőrei és a beavatkozási alegységek operatív személyzete hajtja végre.

 

Az, hogy hogyan viselkedjünk vészhelyzet esetén, megtudható a https://fiipregatit.ro nemzeti vészhelyzeti felkészülési platformon és a DSU mobilalkalmazásban, amely ingyenesen letölthető az App Store-ból és a Google Play-ről.