2017-01-07 09:51:28• hírek • Kocsis Zoltán

Rövidebb volt az 5. szakasz a tervezettnél

Az idei Dakar során első alkalommal kényszerültek a szervezők arra, hogy módosítsák a tervezett útvonalat: olyan sok volt az eső, hogy a dűnék között veszélyessé vált a versenyzés. Így az eredeti 447 kilométer helyett csak 219 kilométert mértek.

Ezt a távot Gyenes Emánuel 2 óra 59 perc 47 másodperc alatt tette meg, 38 perccel lemaradva a győztes Sam Sunderland mögött. Ezzel az idővel Mani a Dakar hivatalos honlapja szerint a 25. helyen ért célba. Összesítettben öt nap után a 18. helyen áll az Autonet Motorcycle Team versenyzője.

A Tupiza és Oruro közötti távot amúgy Sunderland tette meg leggyorsabban, megelőzve Paulo Goncalvest és Adrien van Beverent. Összesítettben Sunderland vezet Pablo Quintanilla és van Beveren előtt.

Szombaton, a verseny hatodik napján Oruro és La Paz között 786 kilométer vár a mezőnyre, ebből 527 kilométer a mért szakasz.