2017-01-03 19:52:17• hírek • Kocsis Zoltán

Öt helyet javított Mani

Öt helyet javított a hétfői első futamon elért helyezésén Gyenes Emánuel a Dakar második versenynapján és a 28. helyen ért célba.

A világ legnehezebb terepralijának mezőnye kedden Argentínában 803 kilométert tett meg Resistencia és San Miguel de Tucuman között. Ebből azonban csak 275 kilométer volt a mért szakasz.

„Nem volt túl nehéz a keddi etap, de 43 Celsius-fokos is volt a levegő, ami mindenki dolgát megnehezítette. A futam második felében nagy volt a por, ezért nem mentem bele semmilyen kockázatos előzésbe", foglalta össze a nap eseményeit a szatmári motoros.

Az Autonet Motocycle Team versenyzője a hétfői első nap a 33. helyen végzett, kedden tehát öt helyet tudott javítani. Ezzel összesítettben a 29. helyre lépett előre.

A motorosoknál amúgy az ausztrál Toby Price, az autósoknál a francia Sebastian Loeb nyerte a második napot.

Szerdán San Miguel de Tucuman és San Salvador de Jujuy között 780 kilométer és 199 kilométernyi speciális szakasz vár Maniékra.