2009-05-09 19:10:14• hírek • Parajdi Andrea

Lóerőharc a Transilvania sugárúton

A Szatmárnémetiben megszervezett harmadik Rallysprint bajnokságra több százan voltak kíváncsiak. A közel ötven versenyző nem csak komoly „küzdelmet" vívott egymással, hanem igazi látványos show-val is szórakoztatta a közönséget.

A Transilvania sugárúton megszervezett harmadik Rallysprint bajnokságra több százan voltak kíváncsiak. A közel ötven versenyző nem csak komoly küzdelmet vívott egymással, hanem igazi látványos show-val is szórakoztatta a közönséget.

A Román Autóklub, a szatmári AutoSportKlub, a GerBog Kft. és a 365hp.ro közösen szervezték meg a RallySprint bajnokság harmadik szakaszát, amely az Auto Expo 2009 kiállítással párhuzamosan zajlott.

A bajnokság premiernek is mondható a szatmári autósport történetében, hiszen először rendeztek párhuzamos szlalomversenyt, amelynek lényege, hogy egyszerre két versenyző rajtol, egymással ellentétes irányban, úgymond tükörképként. Ez a versenyforma a neves Race of Champions versenyen használatos.

A harmadik RallySprint bajnokságra is érkeztek Máramaros és Kolozs megyei versenyzők, viszont helyi rajtolókból sem volt hiány, közel ötvenen mérték össze „lóerejüket" és rátermettségüket. A versenyzők amatőr és profi kategóriában mutathatták meg tehetségüket.

3. Butka Gergő - Peugeot 306 GTI - Szatmárnémeti

A sebesség és a dübörgő lóerők szerelmesei július végén ismét rajthoz állhatnak, s ezen kívül a 2009-év még két Rallysprint versenyt tartogat számukra.