2016-10-21 01:18:40• hírek • Kocsis Zoltán

Astra – Drágán add az életed!

A csőd szélére sodródva, a megszűnés rémétől fenyegetve, meghatározó játékosok eladása után, a morális szétesés szélén sem adja könnyen magát az Astra! A román bajnok hatalmas meglepetésre nyerni tudott a cseh bajnok otthonában, ezzel pedig reálissá váltak továbbjutásról szövögetett álmaik. A Steaua ezzel szemben nem tudta megtartani előnyét a svájci másodosztályú Zürich ellen, így egyre távolabb kerül a kupatavasztól.

Lendületesen kezdett pedig a Steaua, Adrian Popa akár már a 3. percben megszerezhette volna a vezetést. Bő negyed órával később ismét a villámléptű apró termetű szélső hívta fel magára a figyelmet, amikor a kapufát zörgette meg. Ám a hazaiak nem egyedül voltak a pályán, ezt a Zürich a kontra végén jelezte, amikor Moussa Koné helyzeténél Florin Nita védett nagyot. Egyre kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, a gólszerzéshez ekkor Gabriel Tamas került a legközelebb, de szabadrúgását Andris Vanins védte.

A második félidő elején folytatódott a Popa-show, a 28. éves szélső a játékrész első perceiben ismét a kapufát találta el. Felváltva kerültek veszélybe a kapuk, a vendégek részéről Oliver Buff, a hazaiakéról pedig Rick Boldrin előtt adódott lehetőség. A 63. percben aztán Popa előkészítőként jeleskedett, jobboldali beadására Bojan Golubovics érkezett a rövid sarokra és megszerezte a vezetést. A szerb csatár kilencedik meccsén tudott betalálni a Steaua színeiben.

A bekapott gól után a Zürich komoly erőket kezdett mozgósítani az egyenlítés érdekében, ám úgy tűnt, Nita állja a sarat. A 86. percben azonban a remeklő kapus sem tudott már mit tenni, így Moussa Koné kiegyenlített, beállítva ezzel a végeredményt.

Döntetlenre végződött az L csoport másik meccse, ha úgy tetszik rangadója is, amelyen Raul Rusescu gyors duplájával (23., 24.) az Osmanlispor két gólos előnyre tett szert, ám a szünet után a Villarreal Alfred N'Diaye (56.) és Alexandre Pato (74.) révén kiegyenlített. Olyan körülmények között is, hogy Bruno Soriano büntetőt is vétett.

Bátran és aktívan kezdett Plzenben az Astra is, a román bajnoki címvédő Denis Alibec, majd Constantin Budescu révén is megszerezhette volna a vezetést, de Matus Kozacik kapus mindkétszer a helyén volt. Az idő teltével aztán fölénybe került a Viktoria, Marek Bakos és Lukas Hejda veszélyeztetett. Az utolsó percekre teljesen kapuja elé szorult a román gárda, ám egy kontra végén mégis megszerezte a vezetést: Budescu zseniális passza után Alibec talált a kapuba.

A szünet után vezetése tudatában az Astra kivárásra játszott, remélve, hogy a csehek majd csak hibáznak ismét. Ez a 64. percben történt meg, amikor az első gólhoz hasonlóan Boubacar Mansaly szerzett labdát, Alibechez játszott, akinek emelési kísérlete után a labda megpattant Tomas Horován, becsapva Kozacik kapust és máris kettővel vezetett a román bajnok.

A hátralévő időben a cseheknek már csak a szépítésre volt idejük, a második román gól főszereplői közül pedig ketten itt is közreműködtek. Mansaly követett el szabálytalanságot a tizenhatoson belül, Horava állt a labda mögé, ám Silviu Lung védeni tudta lövését. A játékszer azonban visszakerült a cseh futballista elé, aki másodjára már nem hibázott. Győzelmével az Astra reménykedhet a továbbjutásban, főleg, miután a Roma hazai pályán 3-3-ra végzett az Austria Wien ellen. Ezzel Marius Sumudica csapata feljött a csoport második helyére - holtversenyben az olaszokkal.

A-CSOPORT
Manchester United-Fenerbahce 4-1 (Pogba 31., - 11-esből, 45+1., Martial 34. - 11-esből, Lingard 48., ill. Van Persie 83.)
Feyenoord-Zorja Luhanszk 1-0 (N. Jörgensen 55.)
B-CSOPORT
Young Boys-APOEL 3-1 (Hoarau 18., 52., 82. - tizenegyesből, ill. Efrem 14.)
Olympiakosz Pireusz-Asztana 4-1 (Figueiras 25., Elyounoussi 33., Seba 34., 65., ill. Kabananga 54.)
C-CSOPORT
Mainz-Anderlecht 1-1 (Malli 10. - 11-esből, ill. Teodorczyk 65.)
a vendégeknél Niculae Stanciu a 60. percig a pályán volt
Saint-Étienne-Qabala 1-0 (Ricardinho 70. - öngól)
D-CSOPORT
Dundalk-Zenit 1-2 (Benson 52., ill. Mak 71., Giuliano 77.)
AZ-Maccabi Tel-Aviv 1-2 (Mühren 72., ill. Scarione 24., Golasza 82.)
E-CSOPORT
Roma-Austria Wien 3-3 (El Shaarawy 19., 34., Florenzi 69., ill. Holzhauser 16., Prokop 82., Kayode 84.)
Viktoria Plzen-Astra Giurgiu  1-2(Horava 86., ill. Alibec 41., Horava 64. - öngól)
F-CSOPORT
Genk (belga)-Athletic Bilbao (spanyol) 2-0 (Brabec 40., Ndidi 83.)
Rapid Wien (osztrák)-Sassuolo 1-1 (Schaub 7. ill. Schrammel 66. - öngól)
a hazaiaknál Szántó Tamás a padról nézte végig a meccset

G-CSOPORT
Standard Liege-Panathinaikosz 2-2 (Edmilson Junior 45+1. - 11-esből, Belfodil 82., ill. Ibarbo 12., 36.)
Celta Vigo-Ajax 2-2 (Fontas 29., Orellana 82., ill. Zijes 22., Younes 71.)
H-CSOPORT
Sahtar Doneck-Gent 5-0 (Kovalenko 12., Ferreyra 30., Bernard 46., Taison 75., Malisev 85.)
Konyaspor-Braga 1-1 (D. Milosevic 9., ill. Ahmed Hasszán 55.)
I-CSOPORT
Salzburg-Nice 0-1 (Plea 13.)
FK Krasznodar-Schalke 0-1 (Konopljanka 11.)
J-CSOPORT
Qarabag-PAOK 2-0 (Quintana 56., Amirguliev 87.)
Liberec-Fiorentina 1-3 (Sevcik 58., ill. Kalinic 8., 23., Babacar 70.)
a vendégek kapuját Ciprian Tatarusanu védte
K-CSOPORT
Internazionale-Southampton 1-0 (Candreva 66.)
Hapoel Beer-Seva-Sparta Praha 0-1 (Pulkrab 71.)
a hazaiaknál Korhut Mihály végig a pályán volt, Ovidiu Hobant pedig a 70. percben cserélték le